Category name:Митрополит Андрей Шептицький

Три дати Української Греко-Католицької церкви

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

74525757_2373063762820055_8170679091658227712_o3 листопада в ірпінському храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ відбувся вечір вшанування історичних подій. Було відзначено 75-річчя представлення до вічності митрополита Андрея Шептицького, 150-річчя з дня народження Блаженного Климентія Шептицького і 30-річчя виходу Української Греко-Католицької церкви з підпілля. (більше…)

Постать, викувана з криці

Данута КОСТУРА

фото-Й.-СЛІПИЙ

Постаті мужні, цільні, інтелектуальні є набутком людства. Тому кожен народ виокремлює їх у свій «золотий фонд». В українців такою постаттю є, зокрема, Патріарх УГКЦ Йосиф Сліпий, який пройшов тюрми, етапи, заслання довжиною у 18 років. Його звільненню посприяли Папа Іоанн XXIII та президент США Дж. Кеннеді. 17 лютого минуло125 років з дня народження цієї могутньої постаті, яка ще досі недостатньо знана в Україні. Поповнити знання про цю унікальну людину українці матимуть змогу на різноманітних заходах, які планується проводити впродовж цього року. (більше…)

Візит новацького рою “Їжаки” на виставку до 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

Цей тиждень в Україні офіційно оголошено тижнем святкування 150-річниці з дня народження митрополита Андрея Шептицького, який до всього був ще й великим другом Пласту.
“Їжаки” не могли обминути таку подію, тому завітали на тематичну виставку. Можливо, на цих сходинах трохи мало рухались, але стали причетними до культурного життя, що теж важливо))

Can not load images! Can not load data!

 

 

 

У міській бібліотеці Ірпеня до 150-річчя з Дня народження Андрея Шептицького відкрито виставку «Український Мойсей»

29 жовтня у Ірпінській міській центральній бібліотеці відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Український Мойсей», присвячена 150-річчю з Дня народження митрополита Андрея Шептицького.

(більше…)

Слідами Шептицького: чому в Ірпені хочуть вулицю його імені

Данута КОСТУРА

 

Андрей-Шептицький

Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть
Україну»
митрополит Андрей Шептицький

В Ірпені греко-католицька парафіяльна громада храму Різдва Пресвятої Богородиці збирає підписи, щоб перейменувати вулицю Ленінградську, на якій розташований храм, на вулицю Андрея Шептицького. Хто ж такий Шептицький?

2015 рік оголошений роком Андрея Шептицького – 29 липня минуло 150 років із дня його народження. (більше…)

Великий Незнаний

Данута КОСТУРА

Великий-Незнаний-45У столичному Будинку Вчителя  27 жовтня 2015 року   відкрито фотодокументальну виставку «Андрей Шептицький: великий незнаний», присвячену 150-річчю митрополита Андрея. Цим заходом розпочався тиждень митрополита Андрея у Києві.

У відкритті виставки взяли участь: Владика Йосиф (Мілян) Єпископ-помічник Київський, Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву СБУ та Ярослав Файзулін, начальник управління Українського інституту національної пам’яті. (більше…)

Коротко про греко-католицьку церкву

Данута КОСТУРА

інтронізація-082

Розмова про релігію потребує особливої тактовності. Вибравши собі одну із конфесій, віруюча людина, як правило, не хоче чути нічого негативного про свій вибір від людей, які є в іншому релігійному середовищі. Не будемо говорити про фанатиків, які приносили і приносять так багато зла і якими так легко, при потребі, маніпулюють люди, які знаються на цій справі. Візьмемо середньостатистичного віруючого і попробуємо вголос засумніватися у його виборі. Навіть, інтелігентна, спокійна, врівноважена людина «спалахне», бо ми безцеремонно ввійшли  у її дуже інтимний світ. У якому не має місця «чужим», «недружнім» судженням. (більше…)

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics