Наш захисник перед Богом

By Костура Данута

Данута КОСТУРА

IMG_20170328-Біблійні-читання-з-БлаженнійшимУкраїнський світ похоронив 5 червня свого Мудреця. Похоронив з почуттям великого жалю і великої гордості. З Божої ласки ми мали розумного порадника на всі випадки життя: чи йшлося про справи державного рівня, чи особисті.

Блаженніший Любомир залишив для нас величезний духовний спадок. Він давав багато інтерв’ю, проводив велику кількість зустрічей. І всюди – різнопланові запитання. Відповіді на них були завжди щирі, згідно з його моральним законом. Тому істини, які він виголошував, сприймалися більшістю з нас беззастережно.

Для тих, хто мав можливість почути відповіді Блаженнішого на свої запитання, але з різних причин так і не задав, тепер шукатимуть їх у книгах, аудіо-книгах чи відео.

«Бути Людиною», – таку назву носить збірник цитат Блаженнішого Любомира. Блаженніший дає пояснення, що означає для нього це словосполучення – після зустрічі з певною особою, яка справила на вас враження, ви відходити від неї кращим. Ми всі ставали після спілкування з ним кращими, хоча б тому, що спонукав нас задуматись над деякими речами.

Біблійні-читання-27-06-2016-26Блаженніший Любомир впродовж майже трьох років проводив щотижневі Біблійні читання Патріаршого Товариства Святого Володимира.

«То може є якісь питання?», – промовляв щоразу на Читаннях

Читав уривки з Біблії отець Олекса Петрів, а Блаженніший без патетики, просто і дохідливо пояснював суть прочитаного з обов’язковим зверненням до отця Олекси: «Може Ви щось додасте, отче?»

Біблійні-читання-21-03-2017-р-10Часом ми відхилялися безпосередньо від теми читання і задавали Блаженнішому запитання щодо животрепетних тем. Відповіді завжди були обґрунтовані, докладні, спокійні, як правило, з наведенням аргументацій. Блаженніший володів особливим талантом відповідати на, інколи, не зовсім коректні запитання, не ображаючи нікого. Додавав  особливих барв нашим розмовам і  його гумор – бесіди ставали простими, довірливими.

Після Біблійних читань майже завжди не полишало відчуття умиротворення, спокою на душі. Цей стан хотілось зберігати впродовж тривалого часу.

IMG_20170605 наш захисник4 червня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового тисячі людей молилися за упокій душі Блаженнішого Любомира.

IMG_20170604_наш захисник 2Впродовж всього дня нескінченним потоком йшли люди, щоб віддати останню шану Великому Українцю. На площі біля собору демонструвався фільм про Блаженнішого, про Церкву.

Патріарший-Собор-Патріарх-ФіларетВшанував пам’ять Блаженнішого Любомира і помолився за упокій його душі Патріарх УПЦ КП Філарет.

IMG_20170608_111111Блаженніший Любомир заповідав нам молитися і працювати на благо єдиної, вільної, незалежної України. Будемо сподіватися, що в цьому нам допомагатимуть і його молитви.

Данута КОСТУРА

13 06 2017 року

http://imounr.org.ua/nash-zahysnyk-pered-bohom/

Патріарший-Собор-бл.-Любомир-6

IMG_20170605_140518Патріарший-собор-бл.-Любомир-5IMG_20170605_наш захисник 5

Comments: 0

Comments are closed.

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics