Парафія Різдва Пресвятої Богородиці завершила Різдвяні свята концертом

By Костура Данута

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

хор1527 січня в Ірпінському храмі Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви відбувся концерт “Відлуння Різдва”.

концерт 18Етнограф Галина Олійник розповіла про традиції різдвяних свят в Україні. Нині дехто стверджує, що українці на Водохреща в ополонці не купалися. Адже етнограф Олекса Воропай про таке не писав. Галина Олійник повідомила, що академік Агатангел Кримський описував такий звичай. Після того, як воду було освячено, люди набрали її і жінки пішли, чоловіки стрибали в ополонку. Є і фото.

концерт 4З піснями, колядками і музикою виступили храмовий хор, викладачі та вихованці Ірпінської дитячої школи мистецтв ім. М.Вериківського та Бучанської дитячої школи мистецтв ім. Л.Ревуцького.

концерт 12Дотепним був виступ храмового вертепу. Молоді люди з гумором показали, як різні народи вітали народження Сина Божого.

ляльки 3 -Настоятель храму о. Мирослав Латинник подарував присутнім ляльки-янголятка, які спеціально до свята виготовила заслужений майстер народної творчості України Тетяна Федорова.

ляльки 2Різдвяний розділ її музейної виставки “Зимові вакації з ляльками Тетяни Федорової” експонувався у храмі. О. Мирослав зазначив:”Ми інколи забуваємо зайти в Ірпінський історико-краєзнавчий музей. Сьогодні музей прийшов до нас.” Зацікавлені люди просили Тетяну Семенівну провести майстер-клас з виготовлення ляльок. До речі, якщо є бажаючі потрапити на такий майстер-клас – звертайтеся в Ірпінський історико-краєзнавчий музей (тел. 62-127).

Свято завершилося солодким частуванням. Відділ культури, національностей та релігій Ірпінської міськради забезпечив проведення свята озвучуванням і стільцями.

Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею

світлини Володимира Стецика і Анатолія Зборовського

колядки 7колядки 8

 

концерт 20

колядки 5концерт 8концерт 9концерт 13концерт 17

 

хор 9

концерт 5

Comments: 0

Comments are closed.

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics