Парафіяльна екскурсія в Білу Церкву

By Костура Данута

Жанна СЕГЕДА

Біла Церква7 вересня парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці міста Ірпеня вирушили на автобусну екскурсію до Білої Церкви. Для багатьох було відкриттям, що ми прибули на кордон Київської Русі, далі починалося Дике Поле.

Біла Церква 3Нині місто зустріло спокійним, дзвінким ритмом суботнього дня, буйноцвіттям парків і клумб. Насамперед ми завітали до парафії Різдва Христового УГКЦ, де парох о. Ігор  та о. Мирослав спільно відправили Літургію в маленькій капличці (всі прочани навіть не помістилися в ній). Досі в місті Біла Церква не дають дозволу на будівництво храму. А в 17 столітті тут було 5 (!) греко-католицьких храмів.

Змістовну, цікаву екскурсію провів нам пан Олександр Кузьменко, парафіянин церкви. Торгові ряди, храми, Замкова гора – всі пам’ятки історії Білої Церкви вражали уяву і ніби переносили нас у минуле.

Біла Церква 7Безперечно, перлиною міста є дендропарк Олександрія, маєток панів Браницьких, який у дібровах, чудернацькій символіці кількастовбурових сосен, плесах ставків береже не тільки пам’ять про життя великої родини Браницьких, але й дихання тої епохи.

Біла Церква 8Крім збагачення історичних знань на межі літа і осені так добре і приємно було побути парафіянам разом серед буйноцвітної природи, щоб зберегти в пам’яті всі її барви.

Біла Церква 6На острові Діви Марії перед скульптурою Пресвятої Богородиці о. Ігор і о. Мирослав відправили молебен. На всю зворотну дорогу від Білої Церкви до Ірпеня нам вистачило пісень, щоб емоційно висловити в них задоволення від чудової екскурсії «в просторі і в часі».

фото Людмили Горбатої

Біла Церква4Біла Церква 5Біла Церква 12Біла Церква 10Біла Церква 11

Comments: 0

Comments are closed.

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics