Журналу «Наш Собор» – 10 років

By Костура Данута

Данута КОСТУРА

Журналу Собор 10 років (23)Журнал видається Києво-Галицькою Митрополією УГКЦ. З цієї нагоди у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулась Божественна Літургія, яку очолив протоєрей Андрій Боднарук, головний редактор журналу. У рамках заходу відбувся круглий стіл та конференція, де обговорювалися актуальні медіа-питання.

Журналу Собор 10 років (14)Після Літургії отець Андрій Боднарук вручив журналістці Галині Бабій нагороду – статуетку ангела за чесність і гідність у професії. Галина Бабій веде передачі на «Радіо Воскресіння», авторські радіопрограми на «Суспільному мовленні», дописує у журнал «Наш Собор». Ця відзнака – перша в історії Київської Архиєпархії.

КРУГЛИЙ СТІЛ

На круглому столі «Друковане слово сьогодення. Виклики та перспективи» виступили редактори журналу, журналісти, автори.

Журналу Собор 10 років (20)Галина Бабій  наголосила на відповідальності журналіста за слово, сказане в медіа, «як воно обізветься, чим воно для нас обернеться, що з нього виросте у душі кожної людини». І побажала всім « з любов’ю в серці, з молитвою на вустах» працювати так, щоб бути тим світлячком, який намагається мирити людей між собою. Адже примирені люди завжди зроблять більше добра.

Журналу Собор 10 років (26)Отець Андрій Боднарук розповів про десятилітню історію журналу. Всього було видано близько сорока номерів – залежно від фінансових можливостей. І висловив сподівання, що на конференції прозвучать думки, пропозиції, як зробити журнал більш популярним, які теми можуть зацікавити читачів. Адже останнім часом спостерігається різкий спад зацікавленості людей щодо друкованого слова.

Собору 10 роківПерша редакторка журналу Тетяна Шпайхер згадувала, як парафіяльна газета храму Миколи Доброго, що на Подолі, стала журналом. Особливо запам’яталася робота над спеціальним випуском, у якому йшлося про зречення Блаженнішого Любомира з посади глави УГКЦ. Потрібно було пояснити Церкві і суспільству це рішення. Журнал готували у строгій таємниці. На підготовку журналу мали 6 діб. Олеся Шніцер була редактором впродовж трьох років.

Журналу Собор 10 років (1)Мирослав Откович, журналіст, медіаексперт редагував «Наш Собор» наступні три роки.

Він вважає, що «це була віддушина для душі в умовах жорсткої журналістики, оскільки появилася можливість  писати про добрі, світлі речі».

Редакція взяла крен на те, щоб журнал був більш суспільно-політичним, щоб більше відповідав запитам успішного християнина, який живе духовним життям, щоб містив відповіді на питання, які турбують широке коло людей.

Ми все ще живемо в епоху пост правди, людей все менше цікавлять факти і аргументи. Людям достатньо емоцій.

І в цей момент церква повинна запровадити тренд на думаючу людину, яка здатна аналізувати ті чи інші події і адекватно на них реагувати. Думаючий, успішний християнин зможе бути тою елітою, на яку будуть рівнятися ширші маси.

Важливо виховувати  у парафіях бажання ці журнали брати, щоб зростала культура читання.

ДИСКУСІЇ

Журналу Собор 10 років (25)Отець Василь Чудійович, канцлер Київської Архиєпархії, який теж стояв у витоках «Нашого Собору», вів круглий стіл, згадуючи при цьому різні цікаві епізоди, пов’язані з журналом.

Про те, яким бачать журнал у наступні роки учасники ювілейного святкування, про виклики і перспективи говорили, зокрема,

Журналу Собор 10 років (8) заступник редактора часопису «Патріярхат» Лідія Мідик,

отець Роман Сиротич, отець Віталій Храбатин, Голова Патріаршого товариства Михайло Канафоцький, член редакції Катерина Ляшенко, журналіст, економічний експерт Любомир Шавалюк та інші.

Журналу Собор 10 років (21)Дискутували, скажімо, про сучасну еміграцію, як повинна ставитися до цього явища Церква, чи повинна вона давати йому оцінку. Питання неоднозначне.

Еміграція спричинила виникнення Глобальної Церкви. Де і якою повинна бути межа між Церквою українського народу і Глобальною, як нам бути відкритими і одночасно зберегти себе? І тут, на думку декого з учасників, маємо триматися кореня не в плані нашої  українськості,  а в плані нашої Київської традиції. Скажімо, в Аргентині проживає п’яте покоління українців. Вони не володіють українською мовою. Але їх єднає Київська традиція.

IMG_1256Чи потрібно у журналі торкатися животрепетних питань, зокрема, питання землі? Адже ця тема теж неоднозначно трактується у суспільстві. Зійшлися на тому, що потрібно фахово і разом з тим просто писати про виклики і позитиви, які чекають на громадян у разі запровадження ринку землі. Щоб люди знали і розуміли, що відбувається у цьому надважливому для нашої держави секторі. І самі приймали для себе рішення.

Говорили також, що у журналі слід більшу увагу приділяти церковному життю в різних парафіях України і зарубіжжя. Адже багато з них можуть поділитися своїм успішним досвідом.

Як максимально донести до читача зміст журналу? І тут у нагоді стануть аудіо, відео ресурси. Обговорення статей можна проводити, зокрема, через електронний варіант журналу, через Фейсбук.

Журналу Собор 10 років (16)Перша частина конференції відбувалася у приміщенні курії, друга – на катері. Там учасники могли не тільки слухати виступи, але й милуватися Києвом з Дніпра.

Словом, обговорювалося багато різноманітних тем. Думається, що дискусія може бути корисною не тільки для «Нашого Собору», але й для інших видань.

Данута КОСТУРАЖурналу Собор 10 років (19)

IMG_1264IMG_1269Журналу Собор 10 років (2)IMG_1252

 IMG_1206Журнал Собор 10 років

 

 

Comments: 0

Comments are closed.

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics