Цілющі казки

By Костура Данута

Данута КОСТУРА

IMG_20200308_Л Гридковець (2)В ірпінському  храмі Різдва Пресвятої Богородиці психолог Людмила Гридковець розповіла про цілющі властивості психотерапевтичної казки на прикладі своєї книги «Казкове світло дитячого серця». Деякі з цих казок раніше  були надруковані окремо. Те, що казки, які розміщені у цій книзі,  справді цілющі, підтверджено п’ятирічним дослідженням.

IMG_20200308_122308Звичайна казка спрямована на свідомість читача чи слухача. Психотерапевтична – на ту частину, яка залишається поза нашим усвідомленням.

У книзі 11 казок. Кожна з них може допомогти дитині позбутися страху, почуття замкнутості,  самотності, зокрема, у родині, яка переживає кризовий період, розвинути позитивне мислення, тощо. Психолог радить читати казку перед сном, коли дитина вже лежить у ліжечку і перебуває у стані напівдрімоти. Тоді інформація має більший ефект, оскільки діє на рівні несвідомого. Як правило, достатньо прочитати казку зо 3 рази ( але у різні дні)  і можна досягти бажаного результату.

З дитиною обговорювати психотерапевтичні казки не потрібно.

Але не тільки дітям допомагають ці казки. Психолог  навела такий приклад. У 18 вагітних жінок на 38- 40 тижні ( дві  з них – на 36 тижні) було неправильне положення дитини. Потрібно було при пологах робити кесарів розтин. За  рекомендацією пані Людмили вагітні трьома заходами  читали почергово три казки (Поцілунок Бога, Ромашка, Улюблене створіння). А перед читанням  запевнили свою ще народжену дитину, що вони її чекають і люблять. І діти зайняли правильне положення.

Коротко про Людмилу Гридковець

Кандидат психологічних наук, декан факультету психології Київського інституту бізнесу та технологій, практикуючий психолог,
голова Української Асоціації Християнської Психології,
автор понад 100 наукових праць.

Данута КОСТУРА

IMG_20200308_Л Гридковець (3)IMG_20200308_Л Гридковець (4)IMG_20200308_Л Гридковець (5)

Comments: 0

Comments are closed.

  • Храм Різдва Пресвятої Богородиці
  • Посилання
  • Сайт
  • Статистика
  • Статистика Google Analytics